Iznākusi raidieraksta “Digitālās Humanitārās zinātnes” 7. epizode
Iznākusi raidieraksta “Digitālās Humanitārās zinātnes” 7. epizode “DH no politikas veidotāju skatpunkta”, kurā Haralds Matulis sarunājas ar Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta Viedās specializācijas vienības vadītāju Edvardu Franci Kuku.
Raidierakstā tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, sākot ar to, kad un kā pētniekiem vērts sazināties ar IZM par sevi interesējošajiem jautājumiem? Kā top Valsts pētījumu programmas? Kas ir RIS3 un vai nošķīrums starp humanitārajām un eksaktajām zinātnēm vēl arvien ir spēkā? Kāda ir DH saikne ar sociālajām zinātnēm un valodu tehnoloģijām? Kā arī, kas ir augstas digitālās prasmes, kas ir mikrokvalifikācijas, un Edvarda Kuka ieteikumi jauniem pētniekiem.
Raidierakstā “Digitālās Humanitārās zinātnes” piedāvājam sarunas ar DH jomas pārstāvjiem par aktuālākajiem digitālo humanitāro zinātņu pētījumiem Latvijā. Raidierakstu kopīgi organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts un Latvijas Nacionālā bibliotēka.
Lai sekotu līdzi arī citām aktualitātēm Latvijas Digitālajās Humanitārajās zinātnēs, aicinām apmeklēt www.digitalhumanities.lv mājaslapu.
Raidieraksts veidots ar projekta “Atvērtas un FAIR principiem atbilstošas digitālo humanitāro zinātņu ekosistēmas attīstība Latvijā” (Nr. VPP-IZM-DH-2022/1-0002) atbalstu, kuru finansē Latvijas Zinātnes padome.
[LŠ1]Neesmu par droša - citviet ir ar lielajiem sākumburtiem digitālās humanitārās zinātnes, citviet ne.