Iznākusi raidieraksta “Digitālās Humanitārās zinātnes” 6. epizode
Publicēta raidieraksta “Digitālās humanitārās zinātnes” 6. epizode “Apdraudētās kopienas: lībieši un DH”, kurā Haralds Matulis sarunājas ar Latvijas Universitātes Lībiešu institūta direktoru Valtu Ernštreitu. Skaties ierakstu iniciatīvas “Digitālās humanitārās zinātnes Latvijā” YouTube kanālā un klausies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Spotify kanālā “Klausītava” un Soundcloud.
Valts Ernštreits sarunā ar Haraldu Matuli apskata kā digitālu resursu veidošana palīdz saglabāt un popularizēt lībiešu valodu un kultūru. Darbā ar mazu resursu valodām digitālie resursi atvieglo dokumentēšanu, pētniecību un standartizāciju, paātrinot piekļuvi datiem un pētījumu rezultātiem. Šāda pieeja sniedz iespēju efektīvāk izmantot resursus, nodrošināt pieejamību un radīt valodas vidi ar iespēju komunicēt lībiešu valodā, kas ir īpaši svarīgi izkliedētajai lībiešu kopienai un pētniekiem. Sarunas laikā tika ieskicēti arī nākotnes plāni un izaicinājumi – lībiešu valodas runas sintēze, digitālo resursu lietojamības un saskarnes dizaina uzlabojumi.
Raidierakstā “Digitālās humanitārās zinātnes” piedāvājam sarunas ar interesantām DH jomas personībām par jaunākajiem DH pētījumiem Latvijā. Raidierakstu kopīgi organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts un Latvijas Nacionālā bibliotēka.
Lai sekotu līdzi arī citām aktualitātēm Latvijas Digitālajās humanitārajās zinātnēs, aicinām apmeklēt “digitalhumanities.lv” mājaslapu.
Raidieraksts veidots ar projekta “Atvērtas un FAIR principiem atbilstīgas digitālo humanitāro zinātņu ekosistēmas attīstība Latvijā” (Nr. VPP-IZM-DH-2022/1-0002) atbalstu, finansē Latvijas Zinātnes padome.